SIMONA ürünleri arasında PE, PP, PPs, PVDF boru ve fittinglerde bulunmaktadır. Plastik boru sistemlerinin genel avantajları aşağıdaki gibidir.
Yüksek kimyasal dayanım.
Yüksek aşınma dayanımı.
Uzun kullanım ömrü.
Düşük ağırlık.
Kolay ve hızlı yerleştirme olanağı.
Kolay bağlantı olanağı.
Borular SDR 7,4’ten SDR 41’e kadar olan boru çeşitleri Ø 10 mm ile 1200 mm arasında üretilebilmektedir.

SIMONA tarafından üretilen fittings çeşitleri aşağıdaki tabloda özetlenmiştir.

borulama
PE, PP ve PVDF boruların havalandırmadan su arıtma ve kimya mühendisliği uygulamalarına kadar çok geniş uygulama alanları bulunmaktadır.

UYGULAMA ALANLARI

KİMYASAL PROSES ENDÜSTRİSİ

Kimyasal proseslerin pek çoğu agresif kimyasalların bulunduğu büyük borulama sistemi alanı gerektirmektedir. SIMONA® borulama sistemleri ekstrem koşullarda bile yeterliliğini kanıtlamıştır. Soğutma suyu ve çeşitli kimyasal sıvılar SIMONA® PP ve PVDF borulama sistemleri ile güvenle taşınabilmektedir.

ENDÜSTRİYEL ATIK SU ARITMA

Proses atık sularının güvenli bir şekilde depolanması çevrenin korunması açısından kilit öneme sahiptir. Bu amaçla kullanılacak endüstriyel boruların kimyasallara karşı dayanımının yüksek olması ve yüksek sıcaklıklarda bile dayanıklı olması gerekmektedir. SIMONA borulama sistemleri tamamıyla sızdırmazdır ve çevreyi korumak için çok uygun bir çözümdür.

HAVALANDIRMA TEKNOLOJİLERİ

Temiz hava insanların yaşam kalitesinin artması için önemlidir. SIMONA nın havalandırma sistemlerinde kullanım için düşük yanıcı PPs malzemelerden elektrik iletken PE-EL, PP-EL, PP-EL-s ve PVDF-EL malzemelere kadar geniş bir boru ve fittings ürün yelpazesi bulunmaktadır. Havalandırma sistemlerinde plastik malzemeler hafiflik ve kolay yerleşim özellikleri ile avantaj sağlamaktadır.

TUZ GİDERME

Dünya nüfusunun su tüketim miktarı hızla artmakta ve bu nüfusun su ihtiyacını giderebilmek için inovatif çözümler gerekmektedir. SIMONA plastik borulama sistemleri dünya genelinde tuz giderme sistemlerinde uzun ömrü, düşük maliyeti ve diğer üstün özellikleri ile öne çıkmaktadır.

YÜZME HAVUZU TEKNOLOJİLERİ

Yüzme havuzlarında hijyen en önemli parametredir. SIMONA korozyon dayanımı yüksek borulama sistemleri ile hijyenik yüzme havuzu suyunun güvenli ve etkin taşınmasını sağlamaktadır.